Macut inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske

Kako se navodi u saopštenju Vlade, na sastanku sa predsednikom ANURS akademikom Dragoljubom Mirjanićem istaknuto je da inauguracija prof. dr Macuta predstavlja visoko priznanje za njegov naučni, stručni i akademski rad, posebno u oblasti medicine i visokog obrazovanja, kao i za doprinos razvoju naučne saradnje i povezivanju akademskih zajednica.
Macut je ocenio da mu članstvo u Akademiji predstavlja veliku čast i obavezu da i u narednom periodu nastavi da jača naučnu saradnju i doprinosi očuvanju jedinstvenog naučnog i kulturnog prostora.
Sagovornici su naglasili važnost daljeg jačanja saradnje akademskih i naučnoistraživačkih ustanova, razmene znanja i iskustava, kao i podrške mladim istraživačima kao nosiocima budućeg naučnog razvoja.

















