Selaković: Ministarstvo kulture ulaže 10 miliona dinara za revitalizaciju Magliča
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je ugovore za devet projekata, vrednosti 32.686.000 dinara, koje kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju resorno ministarstvo ulaže ove godine u grad Kraljevo.

Najveći iznos, 10 miliona dinara, opredeljen je Zavodu za zaštitu spomenika kulture Kraljevo za revitalizaciju tvrđave Maglič. Kako se navodi u saopštenju Ministarstva kulture, Selaković je rekao da je danas potpisao i ugovore vredne 11.700.000 dinara za manastir Studenica, što znači da se ukupna ovogodišnja ulaganja bliže iznosu od 45 miliona dinara, od kojih se preko 28 miliona dinara konkretno odnosi na teritoriju samog Grada Kraljeva.
-Od kada sam ministar kulture, dakle od 2024, 2025. i ove godine, zaključno sa do sada objavljenim konkursima, Kraljevo je od Ministarstva kulture dobilo preko 124 miliona dinara. Nije to diktirala samo naša spremnost i dobra volja da sarađujemo, već bogato kulturno i istorijsko nasleđe na području Grada Kraljeva, grada sa najvećim teritorijalnim područjem u Srbiji – rekao je ministar.
Ministar je dodao i da izdvajanje sedam odsto gradskog budžeta za kulturu svedoči o spremnosti i rešenosti rukovodstva Kraljeva da pažnju usmeri ka kulturi kao nečemu što jeste osnova obeležja našeg identiteta i bez čega bi svako drugo delovanje i svaka naša druga borba bila uzaludna.
















