Macut: Skup 27. juna treba da pokaže jedinstvo i snagu
Premijer Srbije prof. dr Đuro Macut skup koji će biti održan 27. juna na platou ispred Doma Narodne Skupštine shvata kao nacionalni skup koji treba da pokaže jedinstvo i snagu.

-Mislim da je to jedna svečanost koja treba da pokaže naše državno jedinstvo i opredeljenost da našu državu shvatamo kao našu, sopstvenu, i da pokažemo spremnost da radimo na razvoju naše države, da uspostavimo stabilnost te naše države – rekao je Macut za Radio Beograd i pozvao „sve ljude dobre volje i sa dobrim namerama i sve sugrađane da se pridruže skupu“.
On je ocenio da je Srbiji potrebno jedinstvo i da je ovo trenutak kada treba da se pokaže, kao i da je razgovor ključan za budućnost zemlje, kao i planovi i programi na osnovu kojih građani treba da donose odluke ko će da ih predstavlja.
Odgovarajući na pitanje na šta je ponosan najviše što je ova Vlada uradila, Macut je rekao: -Dolaskom ove Vlade sigurno najveći doprinos je dat u stabilizaciji prilika. To je apsolutno najveći uspeh koji smo imali, koji je doprineo do toga da idemo ka, recimo, izbornom ciklusu koji sleduje, ali u jednoj mirnoj atmosferi. Pored toga, sve je nastavljeno. Nije politika bila Vlade da rešava dnevno političke stvari, što je jako bitno. Mi smo se trudili da nastavimo da radimo na onome što su stalni projekti, što su stalne potrebe u Srbiji.

















