Održavanje kontinuirane komunikacije od izuzetne važnosti zaključili poslanici Skupštine Srbije i Republike Srpske
Poslanici Narodne Skupštine Srbije sastali su se danas sa delegacijom Poslaničke grupe Ujedinjena Srpska Narodne skupštine Republike Srpske i razgovarali o aktuelnoj političkoj situaciji u Srbiji i Srpskoj, kao i o zakonodavnim aktivnostima u dva parlamenta.

Sagovornici su se složili da je, kako se navodi u saopštenju, od izuzetne važnosti održavanje kontinuirane komunikacije i usaglašavanje zakonskih rešenja, u cilju unapređenja rada institucija, kao i ispunjavanja obaveza sa evropske agende, uz istovremeno vođenje samostalne spoljnje politike i održavanja vojne neutralnosti. Takođe, ocenili su da se zajedničkim parlamentarnim aktivnostima vodi uspešna borba za prava Republike Srpske po Dejtonskom sporazumu i poveljama UN i EU konvencijama, čiji je Srbija garant, a Republika Srpska potpisnik dejtonskih aneksa.















