Vučić: Saobraćaj na auto-putu Čačak–Kraljevo od sutra u 9 časova

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na svečanom otvaranju deonice auto-puta Preljina–Adarani da će ceo Moravski koridor, od Pojata do Preljine, sa preostalih 12 kilometara, biti završen do kraja godine.

ALEKSANDAR VUÈIÆ
fotoDEJAN ŽIVANČEVIĆ (STF)/TANJUG

Vučić je tokom obilaska nove deonice Moravskog koridora rekao novinarima da izgrađena saobraćajnica doprinosi dolasku investitora, razvoju turizma i boljoj povezanosti i životu porodica u ovom delu Srbije.

„Niko u Srbiji nije ni pomislio da ćemo imati auto-put do Kraljeva. Radujem se otvaranju i izuzetno sam srećan što spajamo Čačak i Kraljevo, jer to menja sve za ljude u ovom kraju, donosi investitore i novu budućnost“, rekao je Vučić.

Predsednik je istakao značaj izgradnje auto-puteva i ulaganja u infrastrukturu, naglašavajući ekonomske pokazatelje i efekte takvih projekata.

„Auto-put zbližava članove porodice i omogućava bolji životni standard građanima. To je ono što smo radili naporno, mada pri tome smo i dalje, morate da imate u vidu, uprkos ogromnim ulaganjima, nisko zadužena zemlja sa javnim dugom od 43,7 odsto BDP-a, po čemu smo izrazito nisko zadužena zemlja,“ kazao je predsednik.

Vučić je kazao da će otvaranjem nove deonice Moravskog koridora biti bolje povezani građani Braničevskog, Raškog i Moravičkog okruga, navodeći da će se od Beograda do Kraljeva sada stizati za oko sat i 15 minuta. Dodao je da će saobraćaj na ovoj deonici biti pušten sutra u 9 časova, kao i da se putarina na toj deonici neće naplaćivati do 1. jula.

Moravski koridor dug je 112,37 km i povezuje Pojate i Preljinu, odnosno Rasinski, Raški i Moravički okrug, a u toku je izgradnja poslednje deonice od Vrbe do Adrana (oko 12 km). Autoput je projektovan za brzinu do 130 km/h i širinu od 30 metara, što doprinosi većem komforu i bezbednosti saobraćaja. Reč je o prvom „digitalnom koridoru“ u Srbiji, koji omogućava bržu razmenu informacija i unapređuje bezbednost u saobraćaju.

Vučić u Oplanićima kod Kraljeva

Nakon otvaranja deonice auto-puta Preljina–Adarani, u Oplanićima kod Kraljeva građani su dočekali Aleksandra Vučića, a među okupljenima su bili i Srbi sa Kosova i Metohije koji su krenuli na skup u Beograd povodom Vidovdana. Tom prilikom su mu, uz poruku o značaju praznika, poklonili ikonu Svetog kneza Lazara.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.