Đurić: Produbljivanje partnerstva Srbije i Brazila
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se u prestonici Brazila sa šefom diplomatije te zemlje Maurom Vijeirom.

Đurić je istakao da Srbija Brazilu nudi pouzdanu i dugoročnu podršku u međunarodnim pitanjima, naglašavajući da se prijateljski odnosi dve zemlje dodatno jačaju kroz unapređenje ekonomske, političke i kulturne saradnje.
„Naše prijateljstvo i naši odnosi datiraju iz vremena prethodnih generacija, a sada nastojimo da ga obogatimo dodatnom ekonomskom, političkom, kulturnom i svakom drugom saradnjom. Zato sam zadovoljan što smo danas mogli da potvrdo rešenost i spremnost obe strane da proširimo našu ugovornu bazu kako bismo podstakli investitore iz obe zemlje da međusobno sarađuju i rade još više“, rekao je Đurić.
On je ocenio da je Srbija jedinstveno pozicionirana zemlja za saradnju između Evrope i Latinske Amerike, zahvaljujući samostalnoj spoljnoj politici i sporazumima o slobodnoj trgovini sa različitim državama.
Đurić je istakao interes za jačanje saradnje sa Brazilom u obrazovanju, avijaciji i odbrambenoj industriji, navodeći da se odnosi između dve zemlje razvijaju u pozitivnom pravcu.

















