Hiljade bez struje na Novom Zelandu nakon oluje, poplave i klizišta
Hiljade ljudi ostalo je bez električne energije na Novom Zelandu zbog obilnih padavina, poplava i klizišta širom centralnih delova zemlje, saopštile su vlasti te zemlje.

Nakon oluja koje su pogodile region, uključujući i Velington, kompanija „Powerco“ prijavila je više od 3.000 prekida u snabdevanju električnom energijom, dok je meteorološka služba „MetService“ saopštila da se vreme postepeno stabilizuje, uz upozorenja na moguće krhotine na putevima, površinske poplave i rizik od novih klizišta.















