Politika 27.06.2026

Brnabić: Građani koji pristižu na skup već poslali poruku da je Srbija jedna porodica

Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je danas, uoči početka velikog skupa ispred Doma Narodne skupštine, da je atmosfera među okupljenim građanima prelepa i da je i pre početka programa poslata ključna poruka da je "Srbija jedna porodica".

Ana Brnabić
fotofb.me/VladaRSrbije

​Brnabić je istakla da su se građani okupili u velikom broju znatno pre zvaničnog početka skupa i istakla da je bila na mnogo okupljanja, ali da ni na jednom atmosfera nije bila pozitivna kao na današnjem.

„Stigli smo sat i po vremena pre početka, atmosfera je prelepa, ljudi su srećni, zadovoljni. Srbija jeste jedna porodica, to je ono što smo hteli da pošaljemo kao poruku i mislim da smo u tome uspeli već sada“, poručila je Brnabić.

​Ona je dodala da sa nestrpljenjem očekuje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića i naglasila da se on dugo pripremao za ovaj dan. Dodala je da je listić koji građani popunjavaju sa svojim prioritetima predsednik lično pisao predsednik Vučić, jer, kako je navela, „iskreno želi da čuje svoj narod i da zajedno odlučimo o tome kuda će zemlja ići u budućnosti“. ​

Predsednica parlamenta je naglasila da je na skup došla i kako bi pružila ličnu podršku predsedniku i njegovoj porodici. „Ovde sam lično ponajviše da bih mu pružila podršku, da mu zaželim dodatnu snagu, i njemu i njegovoj porodici koji su stravično propatili svih ovih proteklih meseci, skoro pa dve godine. Želimo da im zahvalimo na svemu što su izdržali i da im poželimo da izdrže još mnogo, pošto nam predstoji dalja borba za Srbiju“, rekla je Brnabić i izrazila veliku zahvalnost narodu koji je došao iz svih krajeva zemlje, sa Kosova i Metohije, kao i velikom broju građana iz Republike Srpske i dijaspore.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.