Ostalo 28.06.2026

Petković povodom hapšenja na Gazimestanu: Sram vas bilo, gospodo iz Brisela

Povodom nasilja takozvane kosovske policije i hapšenja Srba na Gazimestanu, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upitao je predstavnike međunarodne zajednice i Evropske unije šta je još potrebno da bi reagovali na postupke Prištine.

fotoprintscreen/srbija.gov.rs

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upitao je danas, povodom nasilja takozvane kosovske policije i hapšenja Srba na Gazimestanu, nakon obeležavanja velikog srpskog praznika Vidovdana, predstavnike međunarodne zajednice i Evropske unije šta je još potrebno da bi reagovali na postupke Prištine.

„Šta još treba da se desi, gospodo iz Brisela, međunarodnih misija i Kvinte, da biste reagovali na brutalno nasilje Kurtija nad Srbima danas na Vidovdan na Gazimestanu? Sram vas bilo!“, poručio je Petković.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.