Dušan Bajatović: Produžen ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom za tri meseca
Poslanik Socijalističke partije Srbije i direktor JP Srbijagas Dušan Bajatović izjavio je da je ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom produžen za naredna tri meseca i očekuje da će uskoro biti produžen do Nove godine.

Bajatović je u Skupštini Srbije gde se, između ostalog, raspravlja i o davanju garancija Republike Srbije za izmirivanje obaveza Srbijagasa rekao da nema investicija bez gasa. Poručio je da ukoliko se ne završe neki od navedenih projekata, poput interkonekcije sa Rumunijom i sa Makedonijom, pojačaju kapaciteti prema Mađarskoj, gas će da poskupi za minimum 40 odsto.
„Ako ga uvozimo sa nemačke obale i poslušamo neke od analitičara, poskupeće 80 odsto. Ja mislim, ako gledate evropsku agendu, sve te primopredajne stanice i svi ti gasovodi se nalaze na evropskoj agendi i uslov su, između ostalog, za otvaranje klastera 3. Između ostalog, te primopredajne stanice su uslov za otvaranje tržišta. Sve to traži Evropa“, naveo je Bajatovi. On je kazao i da Srbijagas investicione kredite finansira sama, ali da je neophodna garacija države da će projekat biti završen.
















