Đurić sa kolegom iz Paname potpisao dva sporazuma i sastao se sa Albertom Ramdinom
Ministar Đurić boravi u višednevnoj poseti Panami.

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić i ministar spoljinih poslova Paname Havijer Martinez-Aća Vaskez potpisali su sporazum između Vlade Republike Srbije i Vlade Republike Paname o uzajamnom ukidanju viza za nosioce diplomatskih, konzularnih i službenih pasoša i Memorandum o razumevanju o akademskoj saradnji između Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije i Ministarstva spoljnih poslova Republike Paname.
-Naši građani mogu bez viza da putuju u ovu centralnoameričku državu. To je važno i zbog indeksiranja našeg pasoša. Dakle, u što više država možete da putujete bez viza, to je i pasoš vredniji i generalno se zemlja bolje kotira – rekao je Đurić.
Pred početak ovogodišnje prve sesije Generalne skupštine Organizacije američkih država u Panama Sitiju, ministar Đurić razgovarao je sa generalnim sekretarom te organizacije Albertom Ramdinom, sa kojim je razmotrio značaj multilateralizma, saradnje i dijaloga u međunarodnoj areni u svetu koji se menja.
Đurić je sagovorniku preneo da mu je velika čast što i ove godine, kao predstavnik Srbije, prisustvuje zasedanju Generalne skupštine OAD u Panama Situju, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova, a generalnom sekretaru OAD Ramdinu uputio je i poziv da poseti Srbiju i prisustvuje izložbi Ekspo 2027 u Beogradu.
Ministar je, takođe, izrazio očekivanje da će Beograd na ovoj prestižnoj svetskoj izložbi biti u prilici da ugosti zemlje članice OAD u što većem broju. Đurić je poručio da Srbija pridaje veliki značaj aktivnostima OAD, u kojoj ima status posmatrača od 2002. godine, naglasivši da naša zemlja nastoji da unapredi saradnju sa državama članicama ovog foruma, gradeći mostove saradnje i u ovom delu sveta.
















