Hronika 27.05.2026

Uhapšen osumnjičeni da je oštetio budžet Novog Sada za više od 6 miliona dinara

Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu uhapšen je N.M. osumnjičeni da je kao odgovorno lice udruženja građana zloupotrebom službenog položaja oštetio budžet Grada Novog Sada za više od šest miliona dinara.

fotoPrintscreen/novisad.vjt.rs/

On je osumnjičen za izvršenje krivičnog dela zloupotreba službenog položaja odgovornog lica, saopšteno je iz tog tužilaštva. Utvrđeno je da postoje osnovi sumnje da su udruženju građana „Organizacija za ideal“ i „Skok u budućnost“, u kojem je osumnjičeni N.M. odgovorno lice – zastupnik, dodeljena sredstva od Grada Novog Sada za realizaciju 11 projekata od 6.210.000 dinara.

Aktivnosti na projektima nisu sprovedene, a osumnjičeni je davaocima sredstava podnosio lažne izveštaje o pravdanju utroška dodeljenog novca u kojima je opisivao aktivnosti na projektima koje se nikada nisu desile (radionice, predavanja i dr.). Na taj način je Gradu Novom Sadu naneta imovinska šteta od 6.210.000 dinara. Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti priveden na saslušanje u tužilaštvo.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.