Sastanak srpskih i američkog kluba u Generalnom konzulatu Srbije
Na inicijativu generalnog konzula Srbije u Njujorku Vladimira Božovića, u Generalnom konzulatu održan je sastanak predstavnika fudbalskog kluba New York City Football Club sa predstavnicima srpskih klubova NY Serbia iz Ridžvuda i White Eagles iz Patersona

Božović je, kako se navodi u saopštenju podsetio na tradiciju srpskog fudbala, uključujući uspeh reprezentacije Kraljevine Jugoslavije na Svetskom prvenstvu 1930. godine u Montevideu, i istakao značaj sporta za povezivanje ljudi i jačanje zajednica. Naglasio je i da je Srbija, iako mala, zemlja velikih sportista i dugogodišnjih vrhunskih rezultata, kao i da sport doprinosi promociji vrednosti i prijateljstva, dok srpski sportisti predstavljaju njene najbolje ambasadore u svetu.
Sastanak je održan u cilju upoznavanja predstavnika srpskih klubova sa organizacijom i načinom rada jednog od vodećih fudbalskih klubova u SAD, kao i razmatranja mogućnosti za saradnju, razmenu iskustava i zajedničke projekte u oblasti omladinskog fudbala i jačanja veza sa lokalnim zajednicama.
Tokom razgovora razmatrane su i mogućnosti dugoročne saradnje, sa posebnim akcentom na povezivanje mladih, razvoj fudbalskih akademija i zajedničke programe koji bi, u saradnji sa lokalnim institucijama, podsticali decu i mlade da se bave sportom, razvijaju timski duh i usvajaju zdrave životne navike.
Sastanku su, pored predstavnika New York City Football Club-a, prisustvovali i predstavnici klubova NY Serbia iz Njujorka i Beli orlovi iz Patersona, kao i Aleksandar Saša Ćurčić.
NY Serbia, osnovan 1992. godine, predstavljen je kao jedna od dugovečnijih srpskih sportskih organizacija u Njujorku, dok su Beli orlovi iz Patersona, osnovani 1993. godine pri Hramu Svetog Jovana Krstitelja, istaknuti kao značajan oslonac srpske zajednice i razvoja amaterskog fudbala u Nju Džerziju.

















