Sastanak ministra Gašića sa budućim izaslanicima odbrane
Ministar odbrane Bratislav Gašić sastao se danas sa oficirima Vojske Srbije koji će u narednom periodu da preuzmu dužnost izaslanika odbrane Republike Srbije u Alžiru, Egiptu, Indiji, Indoneziji, Nemačkoj, Rumuniji i Ujedinjenom Kraljevstvu.

Ministar odbrane Gašić uputio je čestitke budućim izaslanicima odbrane, istakavši da preuzimaju odgovornu i časnu dužnost koja zahteva visok nivo profesionalizma i posvećenosti. On je naglasio da će svojim radom predstavljati ne samo Ministarstvo odbrane i Vojsku Srbije, već i Republiku Srbiju u celini, doprinoseći jačanju međunarodne vojne saradnje i ugleda naše zemlje.
Tom prilikom, ministar odbrane izrazio je uverenje da će budući izaslanici odbrane, vođeni patriotizmom i odanošću svojoj zemlji, nepokolebljivo štititi interese Srbije i potvrđivati kredibilitet sistema odbrane u državama u kojima budu službovali.
Sastanku su prisustvovali direktor Vojnoobaveštajne agencije brigadni general Vladimir Planić i šef Kabineta ministra odbrane brigadni general Nikola Matović.

















