DAČIĆ: Izručenje Miloševića na Vidovdan jedan od najsramnijih činova u srpskoj istoriji
Ministar unutrašnjih poslova i potpredsednik Valde Ivica Dačić izjavio je da Vidovdan nije samo crkveni praznik, već dan od posebnog značaja za našu istoriju i kolektivno pamćenje, za naše sveto stradanje na Kosovu i Metohiji i naš zavet za budućnost.

Dačić je podsetio da je na Vidovdan, pre 25 godina, kako je istakao, nelegalno, protivzakonito i protivustavno izručen Haškom tribunalu Slobodan Milošević, predsednik Srbije i Jugoslavije, gde je pod sumnjivim okolnostima i umro.
Dodao je da je te večeri pre 25 godina govorio na Trgu Republike i rekao da je to najsramniji Vidovdan od 1389. godine.
„…To je jedan od najsramnijih činova u srpskoj istoriji. Može da se meri samo sa slanjem Karađorđeve glave turskom sultanu. I u jednom i u drugom slučaju izvršioci su bili Srbi. Iako to nisu želeli, Miloševića su poslali direktno u legendu…“, rekao je Dačić.
Dodao je da ostaje samo pitanje zašto su to baš uradili na Vidovdan, odnosno to i nije pitanje, jer kako kaže, tako su i hteli, da što više ponize Srbiju i srpski narod.
„To će i uspeti ako im to zaboravimo. A to neće biti nikada. Svako će proći kako je zaslužio. U istoriji“, istakao je Dačić.
View this post on Instagram















