Grupa meštana Gračanice organizovano krenula u Beograd na skup Srbija jedna porodica
Grupa meštana iz Gračanice i okolnih mesta krenula je jutros organizovano automobilima u Beograd, kako bi u subotu prisustvovali skupu ''Srbija jedna porodica''.

Oni su se jutros okupili ispred manastira Gračanica, odakle su krenuli put Kraljeva, gde će prenoćiti, a u subotu će, kako su najavili, nastaviti put ka glavnom gradu kako bi na vreme stigli na zakazani skup. Jedan od građana koji su krenuli u Beograd Miloš Ilić, kaže da žele da pruže podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i politici koju vodi. „On je taj koji nas ujedinjuje, čini da budemo jedna srpska porodica koja ima budućnost, a budućnost za nas na Kosovu i Metohiji je od presudnog značaja za naš opstanak. Zato smo danas krenuli da podržimo politiku razvoja zemlje, jer kad je Srbija jaka ima više projekata i finansijske podrške i za nas Srbe sa Kosova i Metohije“, rekao je Ilić. Skup „Srbija jedna porodica“ biće održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine, a na njemu će, kako je najavljeno, biti predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije. Građani će na skupu imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju. Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije. Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici.
















