Politika 28.06.2026

Mali: Građani su snaga Srbije

Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je jučerašnji skup SNS-a bio veličanstven i da je okupio najmanje 200.000 ljudi.

fotoMILOŠ MILIVOJEVIĆ (STF)/TANJUG

Ministar Mali je naveo i da će već sutra biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane.

-Građani su snaga Srbije i oni su, time što su se pojavili, rekli da žele da Srbija raste i da se razvija. Žele da gradimo nove auto-puteve, nove bolnice i nove škole. Žele da nam rastu i penzije i plate. Mi ćemo već sutra predstaviti jedan ekonomski program za naše penzionere i za one koji su socijalno ugroženi. Pokazaćemo snagu i brigu prema ljudima. Tako da ne stajemo – rekao je Mali u emisiji „Hit tvit“ na Pinku.

Ministar finansija dodao je da se na jučerašnjem skupu „Srbija jedna porodica“ čulo ono što je važno za životni standard, za slobodarsku, nezavisnu i samostalnu Srbiju i ocenio da je Vučićev govor bio istorijski, upravo zbog toga što je podsetio građane i na ono što se dešavalo, šta su zatekli 2012. godine, gde smo danas, ali i za buduće korake.

Ministar je za TV Pink izjavio da je od 2013. godine do danas izgrađen 651 kilometar auto-puta i brzih saobraćajnica, a od kraja Drugog svetskog rata do 2013. godine izgrađeno je 596 kilometara, ističući da je to neverovatan podatak. Mali je na TV Pink kazao da se trenutno gradi 435 kilometara novih auto-puteva i brzih saobraćajnica i da će, kada se završe deonice koje se grade, biti više od 1.100 kilometara auto-puteva i brzih saobraćajnica širom Srbije.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.