Mali razgovarao sa ambasadorkom Francuske o ekonomskoj saradnji dve zemlje
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali razgovarao je danas sa ambasadorkom Francuske u Srbiji Florens Ferari o ekonomskoj saradnji dve zemlje.

Ministar Mali razgovarao sa ambasadorkom Francuske u Srbiji razgovarao je i o brojnim zajedničkim projektima u kojima učestvuju francuske kompanije. „To su projekti kao što su beogradski metro, koji je od ogromnog značaja za Grad Beograd, ali i superkompjuter i data centri, što je važno, jer idemo u korak sa novim tehnologijama“, naveo je ministar Mali na Instagramu.
Ministar je podsetio i da su kompanije iz Francuske bile partner Srbiji i na izgradnji postrojenja na deponiji u Vinči, kao i na aerodromu „Nikola Tesla“.
„To su sve uspešni projekti i to nam daje podsticaj da zajedno radimo i dalje. Sve to doprineće još boljim ekonomskim, ali i političkim odnosima dve zemlje“, dodao je ministar Mali.















