Svet 28.01.2026

Više od 50 osoba poginulo u zimskoj oluji koja je pogodila SAD

Širom Sjedinjenih Američkih Država uzroci smrti povezani sa olujom kretali su se od hipotermije do srčanih udara tokom čišćenja snega.

Sneg, pejzaž 02, snow – Nicky ❤️🌿🐞🌿❤️ from pixabay.com
fotoNicky ❤️🌿🐞🌿❤️ from pixabay.com

Prema najnovijim podacima, najmanje 51 osoba poginula je u zimskoj oluji koja je pogodila istok Sjedinjenih Američkih Država. Zdravstvene službe Luizijane i Tenesija prijavile su osam smrtnih slučajeva, uključujući smrt usled hipotermije u Kentakiju i smrt zatvorenika prilikom uklanjanja snega, prenosi NBC. U Njujorku je 10 ljudi pronađeno mrtvo na otvorenom, dok gradonačelnik Zohran Mamdani apeluje na građane da paze jedni na druge.

Gradonačelnik Njujorka je kazao da je u skloništa do 19. januara smešteno oko 500, od više od 4.000 beskućnika, koliko se procenjuje da ih živi na gradskim ulicama i u metrou. Širom Sjedinjenih Američkih Država uzroci smrti povezani sa olujom kretali su se od hipotermije do srčanih udara tokom čišćenja snega.

Izvor: Agencija Tanjug

Tagovi

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.