Hronika 24.06.2026

Uhapšena dvojica državljana Crne Gore: U Beogradu zaplenjen kilogram kokaina

Pripadnici MUP-a uhapsili su crnogorske državljane P. L. (26) i M. L. (31) zbog sumnje da su se bavili prodajom kokaina na teritoriji Beograda i drugih gradova Srbije.

znacka mup
fotoMinistarstvo unutrašnjih poslova

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala Uprave kriminalističke policije, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsili su crnogorske državljane P. L. (2000) i M. L. (1995) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

Oni se sumnjiče da su u dužem vremenskom periodu od, za sada, nepoznatih lica nabavljali opojnu drogu kokain koju su čuvali u jednom stanu u Beogradu, odakle su ove narkotike prodavali kupcima u Beogradu i drugim gradovima Srbije.

03
fotoOMK/MUP

Policija ih je uhapsila u putničkom motornom vozilu u naselju Beograd na vodi i tom prilikom kod osumnjičenog M. L. pronađena je kesa sa oko 150 grama kokaina.

Takođe, pretresom stana koji je, kako se sumnja, koristio M. L. radi čuvanja i pripreme narkotika za prodaju, zaplenjeno je još 850 grama kokaina i vagica za precizno merenje.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.