Sport 24.06.2026

Odbojkaši Srbije poraženi od Japana u Ligi nacija

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Japana rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 25:15, 22:25, 25:16 u prvom meču druge sedmice Lige nacija, koja se igra u francuskom Orleanu.

fotoIlustracija/Oleksandr Plakhota on pexels.com

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Veljko Mašulović sa 16 poena, dok je Lazar Marinović zabeležio 14. U reprezentaciji Japana najbolji je bio Takahaši Ran sa 22 poena. Odbojkaši Srbije će naredni meč u Orleanu odigrati u petak od 20.30 časova protiv Kube. Srpske odbojkaše potom očekuju dueli protiv Francuske (subota, 20.30) i Sjedinjenih Američkih Država (nedelja, 20.30). Srbija se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli LN sa devet bodova, dok je Japan na prvoj poziciji sa 14.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.