Đedović Handanović: Gasprom produžava snabdevanje gasom Srbije za još tri meseca
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je u Sankt Peterburgu da je Gasprom potvrdio dodatno snabdevanje Srbije gasom, odnosno produžetak za još tri meseca.

Ministarka je nakon sastanka sa predsednikom Upravnog odbora Gasproma, Aleksejem Milerom, navela da će produženo snabdevanje gasom doprineti stabilnosti privrede.
„Imala sam veoma dobar sastanak sa gospodinom Milerom, prvim čovekom Gasproma, gde smo pričali o nastavku saradnje na sigurnim isporukama gasa za Srbiju i potvrđeno je dodatno snabdevanje gasom, odnosno produžetak za još tri meseca nakon 30. juna. To je važno za našu zemlju, za naše građane, za našu privredu, jer su to stabilne isporuke, cenovno izuzetno povoljne, ali i zbog fleksibilnosti i zbog količina koje one nose”, rekla je Đedović Handanović.
Dodala je da je sa Milerom razgovarala o proširenju podzemnog skladišta gasa Banatski Dvor, čiji će kapacitet biti povećan sa 450 na 750 miliona kubnih metara.
Đedović Handanović je istakla da NIS već 18 meseci ima probleme zbog sankcija, da građani ne smeju da trpe, i da je potrebno pronaći održivo rešenje prihvatljivo za američku administraciju.
















