Milićević: Srbija je zajednička kuća svih Srba
Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom Đorđe Milićević čestitao je danas svim građanima Srbije, kao i Srbima u regionu i dijaspori, Vidovdan, koji se obeležava i kao Dan dijaspore i Srba u regionu.

Milićević je istakao da je Vidovdan jedan od najvažnijih dana u istorijskom i duhovnom pamćenju srpskog naroda i da je to dan koji nas podseća na zavet, žrtvu, slobodu, veru, dostojanstvo i odgovornost koju imamo prema svojoj državi, svom narodu i budućim generacijama, saoptili su iz Kabineta ministra Milićevića.
-Vidovdan, koji je i Dan dijaspore i Srba u regionu, jeste dan kada se podsećamo ko smo, odakle dolazimo i šta smo dužni da sačuvamo – rekao je Milićević i dodao da je to i „dan kada posebno mislimo na sve naše ljude koji žive van matice, ali koji pripadaju istom narodu, istoj kulturi, istom jeziku i istoj duhovnoj zajednici“.
Kako je naveo, „Srbija je zajednička kuća svih Srba, gde god oni živeli i naš narod u regionu i dijaspori nije daleko od Srbije – on je njen živi i neraskidivi deo“.
-Zato je naša obaveza da čuvamo veze sa sunarodnicima, da podržimo očuvanje srpskog jezika, kulture, vere, tradicije i identiteta, posebno među decom i mladima – ukazao je Milićević.
Dodao je i „da nas Vidovdan poziva na sabiranje, jedinstvo i odgovornost i da je danas, više nego ikada, važno da budemo složni, da čuvamo jedni druge i da zajedno radimo za Srbiju koja ide napred – snažnu, stabilnu, poštovanu i okrenutu budućnosti“.
-Svim Srbima u Srbiji, regionu i dijaspori čestitam Vidovdan, sa željom da nas ovaj veliki praznik uvek okuplja oko onoga što je najvažnije: ljubavi prema Srbiji, vernosti svom narodu i odgovornosti prema budućnosti – poručio je ministar Milićević.
















