Politika 22.06.2026

DAČIĆ: Državni službenici su motor ove države i njeno pravo lice pred građanima

Ministar unutrašnjih poslova i potpredsednik Vlade Ivica Dačić prisustvovao je obeležavanju Dana državnih službenika u Palati Srbija.

fotoprintscreen/instagram.com/ivica.dacic.rs

Na svom Instagram nalogu ministar Dačić je napisao:

Drago mi je što sam, na poziv moje koleginice, ministarke Snežane Paunović prisustvovao obeležavanju Dana državnih službenika u Palati Srbija.

Državni službenici su ti koji drže naš sistem na nogama svakoga dana, od osam ujutru pa dok se posao ne završi. Oni su motor ove države i njeno pravo lice pred građanima.

Kao ministar unutrašnjih poslova, svakog dana vidim šta znači odgovornost. U policiji se svaka greška skupo plaća, a svaki uspeh znači da je neka porodica u Srbiji bezbedna. Ali ista ta odgovornost leži i na vama koji radite u prosveti, zdravstvu, pravosuđu ili na šalterima i u kancelarijama bilo kog ministarstva. Svi mi imamo samo jedan zadatak – da napravimo jaku, efikasnu i modernu Srbiju koja je servis svojih građana.

Hvala vam što držite sistem stabilnim, što imate strpljenja i što radite posao koji se često ne vidi u medijima, ali bez kojeg Srbija ne bi mogla da funkcioniše.

Čestitam vam praznik. Želim vam puno uspeha, zdravlja i lične sreće, i da nastavimo zajedno, složno i profesionalno da radimo za našu jedinu otadžbinu.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.