Premijer Macut obišao Kliniku za endokrinologiju u Banjaluci tokom posete RS
Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut obišao je Kliniku za endokrinologiju Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci i razgovarao sa direktorom te ustanove dr Nikolom Šobotom o jačanju saradnje zdravstvenih institucija Srbije i Republike Srpske.

Tokom posete razmatrano je unapređenje saradnje u endokrinologiji između Srbije i Republike Srpske kroz razmenu stručnih znanja, zajedničke edukacije, naučnoistraživačke projekte, primenu savremenih terapija i digitalizaciju zdravstvenog sistema.
Macut je kazao da je saradnja Srbije i Republike Srpske u zdravstvu snažna i uspešna, ali da postoji prostor za njeno dalje unapređenje kroz veću efikasnost, modernizaciju i u interesu građana. Istakao je i napredak Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, kao i značaj razmene znanja, usklađivanja standarda i zajedničkog rada na edukaciji kadra i naučnoistraživačkim projektima.














