Zdravlje 23.06.2026

Premijer Macut obišao Kliniku za endokrinologiju u Banjaluci tokom posete RS

Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut obišao je Kliniku za endokrinologiju Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci i razgovarao sa direktorom te ustanove dr Nikolom Šobotom o jačanju saradnje zdravstvenih institucija Srbije i Republike Srpske.

414A0147
fotoUniverzitetski klinički centar Republike Srpske

Tokom posete razmatrano je unapređenje saradnje u endokrinologiji između Srbije i Republike Srpske kroz razmenu stručnih znanja, zajedničke edukacije, naučnoistraživačke projekte, primenu savremenih terapija i digitalizaciju zdravstvenog sistema.

Macut je kazao da je saradnja Srbije i Republike Srpske u zdravstvu snažna i uspešna, ali da postoji prostor za njeno dalje unapređenje kroz veću efikasnost, modernizaciju i u interesu građana. Istakao je i napredak Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, kao i značaj razmene znanja, usklađivanja standarda i zajedničkog rada na edukaciji kadra i naučnoistraživačkim projektima.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.