Društvo 24.06.2026

Miličević: Održavanje letnjih kampova nije trošak, već ulaganje u budućnost

Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom Đorđe Milićević, svečano je otvorio ekološko-obrazovni kamp u Smederevu za decu i mlade iz dijaspore i regiona.

fotoNina Pavićević

Ministar Đorđe Milićević je rekao da kamp ima poseban značaj, jer je ekološko-obrazovni i dodao da će deca, pored druženja i upoznavanja Srbije, imati priliku da nauče više o ekologiji, zaštiti prirode, očuvanju planete i odgovornosti koju svako od nas ima prema sredini u kojoj živi, saopšteno je iz Kabineta ministra Milićevića.

Ministar Đorđe Milićević je zajedno sa decom, mladima i gradonačelnicom Smedereva učestvovao na ekološkoj radionici, tokom koje su posadili sadnice četinara.

-Posebno mi je drago što ovaj kamp neće biti samo razgovor, već i delo – rekao je ministar Milićević i dodao da su „posađene sadnice četinara novi život, čime se šalje jednostavna, ali snažna poruka – da se Srbija voli i tako što se čuva njena priroda“.

-Više od dve stotine dece iz devet različitih država došlo je u svoju maticu – rekao je ministar Milićević i dodao: -Kada na jednom mestu vidite naše mlade iz sveta, onda shvatite da tradicionalno održavanje letnjih kampova nije trošak, već ulaganje u budućnost.

Dodao je da je cilj jasan – da što više dece poseti svoju zemlju, a da Kabinet aktivno radi na jačanju odnosa sa dijasporom i regionom, kao i sa lokalnim samoupravama, kako bi program letnjeg kampa bio sadržajniji i sveobuhvatniji, zaključuje se u saopštenju Kabineta Milićevića.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.