Hronika 23.12.2025

UHAPŠEN NOVOSAĐANIN: Nenamenski potrošio 4,7 miliona dinara

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije Uprave kriminalističke policije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su V. S. (51) iz Novog Sada zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

Lisice na rukama, Ruke, Lisice 01
fotoIlustracija/Kindel Media on pexels.com

Sumnja se da je on, u periodu od 2020. do 2024. godine, kao zastupnik novosadskog Udruženja građana „Kreativni rad“, 4,7 miliona dinara dobijenih od Gradske uprave Grada Novog Sada i Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, za potrebe sprovođenja projekata od javnog i društvenog interesa, koristio suprotno njihovoj svrsi sačinjavajući, pri tome, lažne izveštaje, saopštio je MUP.

Na ovaj način je, kako se sumnja, za navedeni iznos oštetio gradski i pokrajinski budžet.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje u trajanju od 48 časova i on je, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnom tužilaštvu.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.