Na skupu „Srbija jedna porodica“ ispred Skupštine počeo muzički program
U okviru skupa "Srbija jedna porodica" koji se danas održava u Beogradu na platou ispred Narodne Skupštine počeo je muzički program.

Na skup pristiže veliki broj građana iz cele Srbije, a atmosfera je pozitivna i optimistična. Ispred Skupštine je postavljena bina na kojoj je natpis „Zajedno gradimo budućnost Srbije Svi smo jedna porodica!“. Postavljeno je i više video bimova, kao i drveni štandovi na kojima piše „Zajedno gradimo budućnost“ i beli šatori. Na platou ispred Skupštine je i veliki broj zastava „Srbija pobeđuje“.
Na ulazu na Trg Nikole Pašića iz pravca Terazija je veliki baner „Srbija pobeđuje“ i imrprovizovana kapija od balona u bojama srpske zastave. Okupljeni obilaze štandove koji su postavljeni na platou ispred Skupštine, na Trgu Nikole Pašića i duž Bulevara kralja Aleksandra, do Beogradske ulice. Na štandovima su izloženi proizvodi domaće radinost iz čitave Srbije, a na nekima su hrana i piće. Postavljeni su i štandovi na kojima građani mogu da na listiću zaokruže od 15 ponuđenih tema pet za koje smatraju da su prioritetne za budućnost zemlje, ali i da dopišu svoje teme, probleme, sugestije i tako učestvuju u kreiranju plana za budućnost.
Na više lokacija su cisterene sa vodom, a ispred Skupštine su i stolice, kako bi građani koji ne mogu da stoje seli. Na Trgu Nikole Pašića su sadržaji za decu – likovne i kreativne radionice, nastupi mađioničara, sportske animacije, popularne maskote iz crtanih filmova, dvorci na naduvavanje, sportske igre na parteru. Na okupljanje su krenuli građani iz cele Srbije, neki i peške, a stižu i Srbi iz Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija.
Kod Palate Srbija okupio se veliki broj bajkera, koji će kroz grad stići do Doma Narodne skupštine, a učesnici skupa razviće i najveću srpsku zastavu do sada. U 18 časova počinje glavni deo programa, gde će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju „moravac“, a zatim će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Predsednik je najavio da će na skupu govoriti o delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima.
Vučević: Na skupu ćemo govoriti o budućnosti Srbije, dosta je bilo podela
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas da će se na skupu „Srbija – moja porodica“ na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu razgovarati o najvažnijim stvarima za budućnost Srbije i naveo da će uskoro biti raspisani izbori, koji ćem kako je rekao, biti prilika za sve da vide šta građani misle. Vučević je u izjavi medijima ispred Palate Srbija, gde je došao na motoru sa oko 200 bajkera iz Novog Sada koji su se sastali sa oko 3.000 bajkera iz cele zemlje istakao da je dosta bilo podela u srpskom narodu. On je kazao da je skup „Srbija – moja porodica“ važan i da ovoliki odziv građana govori o tome da više neće da trpe sve ono što se dešava u poslednjih 19 meseci. Predsednik SNS-a je obavestio novinare da će bajkeri zajedno krenuti od Palate Srbije ka centru Beograda. „Veliki je događaj, ali ono što je važnije od samih bajkera ili svih nas koji smo došli, uživajući u vožnji, jeste činjenica da ćemo danas u glavnom gradu Srbije, ali i svih Srba gde god da žive, imati jedan važan skup gde će se razgovarati o najvažnijim stvarima za budućnost Srbije“, rekao je Vučević dodajući da je i sam nestrpljiv da čuje od predsednika Srbije Aleksandra Vučića planove za budućnost. Vučević je dodao da još ne zna u potpunosti kako će se zvati lista sa kojom će SNS izaći na izbore. Naveo je i da je nestrpljiv da čuje o planovima u vezi parlamentarnih izbora, odnosno o tome koji je format kako će politički nastupiti.

Građani na skupu: Najvažnije očuvanje mira i stabilnosti, neophodni sloga i jedinstvo
Građani koji su danas došli na skup „Srbija – moja porodica“ ispred Narodne skupštine u Beogradu poručili su da im je najvažnije očuvanje mira i stabilnosti u zemlji za čiji su opstanak, kako su dodali, sloga i jedinstvo najvažniji. U razgovoru sa ekipama Tanjuga istakli su da su došli iz raznih krajeva Srbije kako bi podržali politiku predsednika Aleksandra Vučića i ukazali da je dosta podela u društvu.
Savo Trifunović iz Vrbasa rekao je za Tanjug da ne sme biti više podela na prvu, drugu, treću Srbiju. Na pitanje zašto je potrebno da se društvo ne deli, Trifunović je odgovorio pitanjem „zašto je potrebno da se jedna porodica ne deli“. Kako je kazao, ne bi trebalo svi isto da mislimo i tako i ne može da bude, ali nedopustivo je i da se zbog različitog mišljenja neko verbalno ili fizički napada i preti. Istakao je da predsednika Vučića građani plaćaju da rade u njihovom interesu i podsećajući da je juče otvorena deonica Moravskog koridora od Preljine do Adrana, kazao je da ono što Vučić obeća, on to i realizuje. „Biti protiv vlasti se može, to se rešava na izborima, ali ne sme se pripadati masi koja hoće nekoga da fizički ili na bilo koji drugi način ugrožava“, kazao je Trifunović. Studentkinja Marija Stanković kazala je za Tanjug da su mladi došli organizovano da pruže podršku politici predsednika Vučića. „Radujem se da čujem plan i program za nas male. S obzirom da sam mlađa, odrasla sam u vremenu kada je Srbija počela da napreduje brzinom svetslosti, nadam se da će biti još puna toga“, kazala je Stanković.
Na skupu „Srbija jedna porodica“ učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara. Zastavu od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosi veliki broj učesnika skupa, a na čelu kolone je ministar finansija Siniša Mali.

Izvor: Agencija Tanjug

















