Prijem u Beogradu povodom Dana Kanade
Uoči nacionalnog praznika, Dana Kanade, Kanadska ambasada održava prijem u Beogradu.

Ambasadorka Mišel Kameron je istakla da odnosi Srbije i Kanade imaju duboke korene, ali i da su okrenuti budućnosti. Ona je podsetila da su ove godine parlamenti obe zemlje formirali aktivne parlamentarne grupe prijateljstva Kanada-Srbija i da su se pre manje od mesec dana sastali ministri spoljnih poslova Srbije i Kanade, što se, kako je navela, može opisati kao ponovno oživljavanje odnosa Kanade i Srbije.
Dodala je da je, zahvaljujući kompaniji Er Srbija i ponovnim uspostavljanjem direktne avio-linije između Kanade i Srbije, podstaknut pozitivan razvoj. Kameron je izrazila uverenje da će ponovno uspostavljanje direktnih letova olakšati poslovanje i investicije, podstaći turizam i osnažiti kulturnu razmenu. Naglasila je i da sve veće prisustvo kanadskih kompanija u Srbiji pokazuje šta je moguće kada dve zemlje sarađuju.

















